Niwelator laserowy skrojony na miarę

LASERLINER - REMONTY TO CZYSTA PRZYJEMNOŚĆ

 

Czym kierować się przy wyborze odpowiedniego niwelatora laserowego?

- To pytanie zadaje sobie wielu budowlańców, nie tylko początkujących, ale i tych z wieloletnim doświadczeniem, którzy nie raz trafiali na sprzęt niespełniający ich potrzeb.

Zanim zatem wybierzesz idealny niwelator dla siebie, zadaj sobie kilka pytań:

 

Czy będę używać sprzętu na zewnątrz, czy tylko wewnątrz budynków?

4 lata gwarancjiJeśli chcesz używać niwelatora do robót zewnętrznych, przy zmiennych warunkach atmosferycznych (deszcz, wilgoć), albo przy dużym zapyleniu - zwróć uwagę na jego klasę szczelności IP. Niwelatory laserowe i lasery o wyższych wartościach IP, czyli wyższej wodoszczelności i pyłoszczelności, mają budowę zapobiegającą przedostawaniu się drobinek wody i kurzu do wnętrza urządzenia. Często mają też obudowę wzmocnioną i pokrytą gumowymi osłonami tak, by niwelator był odporny na wstrząsy, uderzenia itp.

 

Z jaką dokładnością musi mierzyć mój niwelator przy robotach budowlanych lub pracach remontowych, które mam w planie?

Dokładność niwelatora laserowego lub lasera to jedna z głównych składowych, wpływających na cenę urządzenia. Im wyższa dokładność bowiem, tym bardziej zaawansowane technologie są zastosowane w niwelatorze. Oferujemy ci dwie linie produktów: orange line (pomarańczową) i black line (czarną).

Orange line - to lasery do zastosowań codziennych i drobnych prac remontowych. Niwelatory i lasery tej linii mają dokładność rzędu od 5mm/10m do 4mm/10m.

Black line - to linia dla profesjonalistów i wymagających amatorów. Tutaj dokładności oscylują w przedziale od 2mm/10m aż po 0.5mm/10m (np. niwelator rotacyjny DuraMax XPro 410S Laserliner)

 

Na jaką odległość potrzebuję, by promień lasera był widoczny?

Im krótsza długość fali lasera, tym wiązka lepiej widoczna. Wśród laserów czerwonych, mieszczących się w przedziale od 650nm-635nm, najlepiej widoczny będzie laser o długości fali bliższej 635nm.

Za najlepiej widoczne uznawane są obecnie lasery zielone o długości fali w przedziale od 532nm do nawet 515nm (np. zastosowany w niwelatorze rotacyjnym Cubus G 110S Laserliner).

Zielony laser jest 12x jaśniejszy od czerwonego, można go więc z powodzeniem stosować przy dużych odległościach i przy jasnym oświetleniu.

 

Laser krzyżowy czy niwelator rotacyjny? - Jaki rodzaj lasera potrzebuję?

Laser liniowy / krzyżowy - wyświetla jeden, dwa lub więcej promieni lasera, tworząc na ścianie krzyż linii, wyznaczających dokładny pion i poziom (w wersji podstawowej) lub więcej krzyżujących się wzajemnie pod kątem prostym linii pionowych i poziomych, w tym referencyjnych.

Laserem liniowo-krzyżowym można też wyznaczać linie pochyłe, spadki, itp. Taki laser sprawdzi się podczas prac montażowych, np. zawieszania szafek, półek, ozdób ściennych albo prostych prac remontowych, np. tapetowania, kładzenia kafelek.

Zobacz w sklepie - lasery budowlane krzyżowe

Laser płaszczyznowy - to szczególny rodzaj lasera krzyżowego, który wyświetli sześć krzyży laserowych: jednocześnie na wszystkich ścianach wokół urządzenia, a dodatkowo pod i nad nim (podłoga / sufit).

Dzięki temu szybko wyznaczysz idealnie pionowe i poziome płaszczyzny w pomieszczeniu, a także nachylenia i spadki. Lasera płaszczyznowego użyjesz do wylewek, stawiania ścianek działowych, montażu sufitów podwieszanych, itp.

Lasery rotacyjne - nazywane też niwelatorami laserowymi lub niwelatorami rotacyjnymi, posiadają laser na szybko obracającym się wokół własnej osi elemencie urządzenia. W ten sposób tworzy poziomą linię 360° wokół niwelatora. Niektóre modele są wyposażone w dodatkowy pion laserowy. Nadają się do zewnętrznych robót niwelacyjnych na dużych odległościach: od 100m nawet do 400m, współpracują z odbiornikami lasera. To wśród nich znajdziesz najdokładniejsze i najbardziej wytrzymałe modele, jak np. Quadrum Laserliner.

Zobacz w sklepie - rotacyjne niwelatory laserowe

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl