Mierz daleko! Dalmierze laserowe vs. ultradźwiękowe

Im dalej tym lepiej? - W przypadku dalmierzy odpowiedź będzie zawsze jedna: TAK!

Kto z nas nie chciałby mieć dalmierza dokładnego, wytrzymałego, mierzącego dalej niż wzrok sięga?

Nieprawdą jest stwierdzenie, że dobry dalmierz kosztuje majątek. Oczywiście udogodnienia typu Bluetooth, śledzenie punktu lub wizualizacja pokoju na ekranie dalmierza zwykle kosztują, ale czy są niezbędne każdemu użytkownikowi? W niektórych profesjach tak, ale stanowcza większość użytkowników nie zauważy ich braku.

Dalmierze można podzielić na dwa typy: ultradźwiękowe i laserowe.

 

Metoda pomiaru w dalmierzach ultradźwiękowych

Dalmierze ultradźwiękowe dokonują pomiaru za pomocą wysyłanych sygnałów ultradźwiękowych. Dzięki specjalnemu modułowi, mierzą one czas, jaki upływa od wysłania sygnału, do odebrania odbitego echa. Pomiar często obarczony jest dużym błędem, ponieważ występuje ryzyko, że na drodze sygnału dźwiękowego pojawią się niepożądane obiekty, od których sygnał się odbije. Przy użyciu dalmierza ultradźwiękowego, pomiaru możemy dokonać na odległości do kilkunastu metrów. Dużą zaletą dalmierzy ultradźwiękowych jest możliwość pomiaru do obiektów przezroczystych, również do tafli wody.

 

Metoda pomiaru w dalmierzach laserowych

W przypadku dalmierzy laserowych, pomiar opiera się głównie na układzie optyczno-elektronicznym, który wysyła impuls elektromagnetyczny. Impuls ten odbija się od mierzonej powierzchni, powraca do dalmierza, a wyżej wymieniony układ wyznacza na jego podstawie odległość. Niewątpliwymi zaletami dalmierzy laserowych jest wysoka dokładność i duży zasięg pomiaru (nawet do 1000m - dalmierze impulsowe).

 

Dalmierze laserowe Laserliner

Wszystkie dalmierze laserowe Laserliner posiadają możliwość wyboru punktu początkowego pomiaru. Pomiar rozpoczęty może być od czoła dalmierza, w jego środku (DistanceMaster), od podstawy lub też od tzw. "piku", czyli wysuwanej końcówki, która umożliwia pomiar z kąta / zagłębienia ściany. Dodatkowo większość modeli wyposażona jest w funkcje dodawania, odejmowania, pomiaru ciągłego Min./Max., obliczania pola powierzchni i objętości, a także pomiaru kąta (DistanceMaster Compact Pro). Dalmierze z serii DistanceMaster Compact wyposażone są dodatkowo w Bluetooth, dzięki któremu można przesyłać pomiary na komputer lub telefon i przy pomocy specjalnej aplikacji dowolnie je obrabiać.

 

Laserliner MeasureNote AppAplikacja Laserliner MeasureNote

Przeznaczona jest do szybkiego przesyłania pomiarów na komputer, tablet lub telefon za pośrednictwem Bluetooth.

Umożliwia ona tworzenie komentarzy lub notek do pomiarów, a także ich obróbkę.

 

Sprawdź na Google play i App Store

 

 

 

 

Odległość minimalna

To najmniejsza odległość, jaką jest w stanie zmierzyć dalmierz. W dalmierzach Laserliner odległość minimalna wynosi 5cm.

 

SPEED-SHUTTERSPEED-SHUTTER

Elektroniczny system antyrefleksyjny do wewnętrznych pomiarów referencyjnych.

Dzięki niemu dalmierz wykonuje pomiar 3x szybciej, niż w przypadku tradycyjnych urządzeń z systemem mechanicznym.

 

 

WIZUALIZACJA WARUNKÓW POMIARU

Wskaźnik graficzny jakości sygnału odbitego od mierzonej powierzchni. Rozwiązanie to ułatwia pomiary na dużych odległościach, w przypadku pomiarów na ciemną powierzchnię lub w silnym nasłonecznieniu.

 

 

Teraz aż 4 lata gwarancji na wybrane produkty Laserliner.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl